četvrtak, 29. rujna 2016.

VELIKI ODMOR

Prva power-point prezentacija u ovoj školskoj godini koju je pripremila školska knjižničarka na temu jeseni i Svjetskog dana zaštite životinja privukla je učenike za vrijeme velikog odmora. Baš kako je i zamišljeno :-).
Vrijedne pomagačice – učenice na razglasu, kako bi sve proteklo u dobrom tonu.

Do idućeg Velikog odmora u Mjesecu knjige!

                                                       Ida Bogadi






petak, 23. rujna 2016.

RIJEČ  DANA  u srednjoj školi!

Evo, počelo je i u srednjoj školi!
Strojarska škola za industrijska i obrtnička zanimanja, Rijeka - kolegica Ivana Vladilo.
Virnite!


Dobrodošli!

                              Ida Bogadi



utorak, 6. rujna 2016.


Još jedna škola u Riječi dana

OŠ Josipa Broza iz Kumrovca odradila je svoje prvo biranje riječi i poslala fotkice svog propagandnog materijala :-) lijepih plakatića.

Dobrodošli!

I mala najava: sve poslane fotografije i objave bit će objedinjene na kraju školske godine u Biltenu.




 
Pogledajte kako to izgleda u OŠ Antun i Stjepan Radić iz Gunje:    



                                                                                             
 
                                                                             Ida Bogadi

Riječ dana raste!

Školske knjižničarke drugih osnovnih škola podržale su Riječ dana i započele od prvog dana nove školske godine s projektom.
Evo tko se sve uključio:
                                    
                   LISTA  PRIJAVLJENIH  ŠKOLA
za Skup pamtitelja riječi (OŠ) i Skup pamtitelja i prevoditelja riječi (SŠ) 2016./17.:

 
OŠ Antuna Mihanovića, Klanjec i PŠ Lučelnica - Marica Lojen
OŠ Josipa Broza, Kumrovec – Marica Lojen
OŠ Stjepan Radić, Božjakovina – Ivana Budimčić, Ivana Kosko
OŠ Bukovac, Zagreb - Mateja Murković i Rahela Frelih
OŠ Tituša Brezovačkog, Zagreb - Snježana Vasić
OŠ Ivana Granđe, Soblinec, Sesvete - Nada Vukašinović
OŠ Omišalj, Omišalj i PŠ Dobrinj - Ema Jedrlinić
OŠ Rudolfa Strohala, Lokve - Mihaela Špoljarić
OŠ "Antun i Stjepan Radić" Gunja - Anita Tufekčić
OŠ Posavski Bregi - Renata Mihalić Dobrić
OŠ Ivana Kukluljevića Sakcinskog, Ivanec - Draženka Stančić
OŠ Dragutina Domjanića, Sveti Ivan Zelina - Maja Hunjadi Barišić
OŠ "Antun Mihanović" Nova Kapela,Batrina - Dragana Haramustek                                                                            
OŠ Ivana Mažuranića, Novi Vinodolski - Ana Božić Blažević
OŠ Siniše Glavaševića, Vukovar – Biljana Krnjajić
OŠ Bistra, Donja Bistra - Biserka Drapčinski
OŠ Frane Petrića, Cres - Ana Pelčić
OŠ Botinec, Zagreb - Ružica Rebrović
OŠ Ivana Mažuranića, Zagreb - Marija Gajski
OŠ Pavao Belas, Brdovec - Višnja Tepeš
OŠ Augusta Šenoe, Zagreb - Martina Žužak
OŠ Davorina Trstenjaka, Zagreb – Beata Doko
OŠ Bilje, Bilje - Tihomir Dunđerović
OŠ Jurja Dalmatinca, Šibenik - Živana Bogdan Mandić



Strojarska škola za industrijska i obrtnička zanimanja, Rijeka – Ivana Vladilo

Evo nam i prvog priloga, pogledajte na link:

Dobrodošli novi Tragači, Sakupljači i Čuvari riječi te Pamtitelji! 
Veliki skup Pamtitelja riječi održat će se u našoj školi u travnju 2017.  :-)

                                         Ida Bogadi





ponedjeljak, 5. rujna 2016.

    Riječ dana u novoj školskoj godini

Prvu riječ ove školske godine otvorio je u Rječniku hrvatskog jezika prošlogodišnji šampion u dolascima, Čuvar riječi Domagoj Malbaša iz 4.C razreda.

Zanima vas koja je to riječ? Virnite na web stranici  škole (pod Riječ dana) ili na pano ispred školske knjižnice. Pridružite se svim Tragačima, Sakupljačima i Čuvarima riječi te na kraju i samim Pamtiteljima riječi!
                                     Ida Bogadi


petak, 2. rujna 2016.


Drage učenice i učenici!


Evo nam početka nove školske godine, nadam se da ćete se uključiti u već uhodane i poznate programe kao i u nove knjižničarske pothvate!
Sudjelujte, prijavite se, nastupajte u još jednoj vedroj i maštovitoj godini!
 Riječ dana – svakodnevno, Skup pamtitelja riječi dva puta godišnje uz natjecatelje iz škola iz cijele Hrvatske!
Mali pripovjedači – pripovijedanje priča i bajki, nastupi u školi kao i izvan nje
Jutro s Andersenom – nastup starije braće i sestara, uz obljetnicu Andersenova rođenja (u proljeće 2017.)
Čita(j)mo povijesne priče i romane – kviz za poticanje čitanja za učenike 6.razreda (početkom 2.polugodišta)

Prelistajte i DOGAĐAJNICU za rujan koju sam vam, po običaju, pripremila.


                                                             Školska knjižničarka: Ida Bogadi


petak, 10. lipnja 2016.

RIJEČ DANA – nastavak 5.rujna 2016.

Drage učenice i učenici,
Došli smo do kraja u ovoj školskoj godini – u Riječi dana sudjelovalo je 57 učenika sa 168 riječi.
Nastavljamo 5.rujna 2016. - dođite, izvucite i upamtite riječi našeg lijepog jezika!
Ugodno ljeto uz dobru knjigu želi vam vaša knjižničarka Ida!

P.S. Podsjetimo se Tragača, Sakupljača, Čuvara i Pamtitelja riječi – hvala svima!


                                                                                                             Ida Bogadi


                        Kategorije učenika 2015./16.


PAMTITELJI  RIJEČI:  Ivan Telebar, 4.C i Filip Cvjetičanin, 4.B
  
ČUVARI RIJEČI (deset Riječi dana pa na više)

2.10., 5.10., 7.10., 16.10., 19.10, 27.10., 2.11., 9.11., 24.11., 3.12., 15.12., 17.12., 22.12., 11.1.2016., 12.1., 5.4., 12.4., 28.4. Filip Perić, 5.B; 24.9., 12.10., 14.10., 3.11., 6.11., 11.11., 13.11., 18.11., 18.12., 15.1.2016., 2.2. Mauro Mlinarić, 5.B; 14.9.,17.9., 15.10., 26.10., 28.10., 10.11., 12.11., 25.11., 23.12., 16.3.2016., 18.3., 29.4. Bartul Brnić, 4.C; (dvostruki Čuvar riječi); 22.9., 23.10., 5.11., 10.12., 19.1.2016., 25.2., 2.3., 10.3., 17.3., 29.3., 27.4., 3.5., Fran Franić, 2.A; 19.11., 20.11., 4.12., 8.12., 11.12., 16.12., 21.12., 26.1.2016., 8.4., 15.4., 20.4., 21.4., 5.5., 9.5., 24.5., 27.5., 30.5., 10.6. Domagoj Malbaša, (NAJVIŠE dolazaka - 18! Čestitam!) 3.C; 1.2.2016., 12.2., 26.2., 4.3., 8.3., 14.3., 18.3., 6.4., 25.4., 2.5., 4.5., 13.5. Katja Hrkić 2.A;

SAKUPLJAČI (od tri do devet Riječi dana)

8.9.,9.9.,10.9.,6.10., 4.11., Lovro Vučetić, 8.D; 23.9. Bruna Kobovac, 5.B (promovirana nakon pobjede u kvizu 20.10.), 21.10. Ivan Gudelj (pobjednik kviza 21.10.), 5.B; 16.11.,17.11., 14.12., 3.6. Angelina Došen, 4.A; 7.12., 13.1.2016.,18.1., Tara Laća, 3.C; 15.9., 9.12., 27.1.2016., 7.6. Lorena Mulković, 8.D, 22.1.2016., 3.2., 22.2.,24.2., 29.2., 9.3., 19.5.,Sara Brajković, 2.A; 14.1.2016., 15.3., 31.3., 31.5., 9.6. Helena Lučić, 2.A;  21.1.2016., 29.1., 11.3., 14.4., Bruno Brčić, 2.A; 16.2.2016., 19.2., 3.3., Ivan Telebar, 4.C; 28.1.2016., 13.4., 18.4., 19.4., 22.4., Huzak Korina, 3.C;

TRAGAČI (do dvije Riječi dana)

11.9.Marko Radmanović, 4.A; 16.9.,30.10. Petar Ferber, 4.C, 18.9. Oton Roko Rodić, 4.C; 21.9. i 1.10.Nina Škara, 6.D, 25.9. Filip Valjak, 7.C; 28.9., 17.2.2016. Mara Muna Buljubašić, 6.D; 29.9., 10.2.2016. Klara Mandelc, 6.D; 13.10. Bela Šarić, 3.A; 29.10.2015., 30.3.2016. Luka Golub, 4.C; 26.11. Lovro Jambrek, 1.A; 27.11.,2.12. Vedran Radojčić, 5.B; 30.11. Vida Luburić, 3.C; 1.12.2015., 18.2.2016. Hana Selman, 3.C; 20.1.2016., Fran Gluhak, 5.B, 25.1.2016. Leskovar Dora, 3.C ; 15.2.2016. Matej Karas, 3.A; 23.2., 7.3., Lucija Kranjčec, 2.A; 1.3.2016., 25.5., Ana Petriško, 6.B, 1.4.2016. Bruno Dragušica, 4.4.2016. Niko Butković, 3.A; 7.4. Emma Kamerović Randelj, 2.A; 11.4.2016. Roko Bugarija, 2.A; Laura  Borojević  5.B, Jakov Troje 4.B, 26.4.2016. Bruno Horvat 4.B, Nina Malić 4.B; 10.5.2016. Tara Smrkulj, 2.C, 11.5.2016. Noa Crnić, 1.B. 12.5.2016. Emanuel Šarotar, 6.B, 16.5.2016. Anja Brletić, 2.C; 17.5.2016. Lucija Vučetić, 2.D; 18.5.2016. Klara Golubić, 3.A; 20.5.Sven Horvat, 8.B, 23.5. Matija Maligec, 2.D; 1.6. Hana Marin, 2.D; 2.6. Gita Bengez, 1.A; 6.6., 8.6. Rosa Maras, 2.B, 9.6. Ivan Vitko, 6.B